ksiazka telefoniczna telefonow komorkowych

       

Podstrony


Ktoś kto twierdzi, ze cierpienie uszlachetnia- jest masochistą..

Telefonia komórkowa sprawiła, że stacjonarne aparaty telefoniczne powoli stają się zbędne. W Polsce nie jest to wielki problem, bo nasze “budki” nigdy nie należały do zbyt pięknych. Ale patrząc na powolną śmierć czerwonych budek rodem z Anglii, aż łezka kręci się w oku.

Co dzieje się z budkami telefonicznymi w XXI wieku?

Jak się okazuje możliwości jest wiele. BBC donosi chociażby o mieszkańcach Westbury-sub-Mendip w Somerset, którzy mogą udać się do (byłej) budki telefonicznej po… książkę. To pomysł znany już z wielu krajów świata. Osoby przynoszą do czerwonego pomieszczenia książki, które już przeczytały i wymieniają na inne.

Pomysł się sprawdził - mówi radny Bob Dolby. Książki cały czas się zmieniają. To jednak tylko jeden z wielu możliwych pomysłów.

W Holandii Next Nature natrafił na projekt budki telefonicznej zamienionej w miejsce dla palaczy. Pomysł wydaje się oczywisty. Przestrzeń potrzebna do wykonania telefonu i zapalenia papierosa jest podobna. Budki telefoniczne są oszklone, szczelnie zamykane i znajdują się już w najbardziej ruchliwych miejscach w mieście.

W Wielkiej Brytanii, gdzie nieużywane budki telefoniczne władze miast mogą kupić nawet za 1 funta, zamienia się je w instalacje artystyczne, prysznice, a nawet publiczne toalety.


To poczytaj książkę telefoniczną.Oprócz numeru telefonu, imienia i nazwiska masz tam jeszcze adres.
A zadzwoń na BN sieci komórkowej i poproś o numer telefonu po nazwisku dowolnej osoby która tego numeru nie zastrzegła.


Grzechy przeszłości. Proponuję zapoznać się z obecną ustawą Prawo telekomunikacyjne i z zasadami umieszczania danych w książce telefonicznej.


Chyba się OT zrobił.

Arrakis

odc.215, kolejny (niewielki) błąd związany z telefonem komórkowym:

Artur przegląda książkę telefoniczną na swojej komórce szukając telefonu do właściciela mieszkania (o nazwisku Klimowicz). Szukając, czyta na głos wpisy w następującej kolejności: ""Kasia, Kamila, Karolina". Gdyby rzeczywiście szukał na komórce i czytał, to kolejność brzmiałaby "Kamila, Karolina, Kasia" (lub ewentualnie "Kasia, Karolina, Kamila"- gdyby szedł od końca listy), ponieważ w telefonach komórkowych książki tel. są ułożone najczęściej alfabetycznie.

Sam jednak przyznam, że trochę się czepiam... To był naprawdę niewielki bład...

Zielonooka, polecam z czystym sumieniem Nokie 6310i. Prosta, podstawowe funkcje, wyświetlacz wyrażny, duża książka telefoniczna i co najważniejsze bateria suuuper. trzyma przy średnim używaniu 10-14 dni.
http://www.sklepik-gsm.pl/index.php?produkt_nokia_6310i tu masz wszelkie informacje na ten temat. Mam kumpla sprzedającego telefony i wg niego sa najlepsze z tych bez bajerów. Zresztą jak zobaczysz w salonach sprzedaży telefonii komórkowej to wiekszość sprzedawów na taki, są po prostu nie do zajechania. Ja swoją używałam kilka lat a teraz mój ślubny ja przejął i jest bardzo zadowolony :D

Nokia 1508 za niewielkie pieniądze
  Nokia przedstawiła nowy model telefonu komórkowego oznaczony jako 1508. Urządzenie charakteryzuje się kompaktowymi rozmiarami i niewysoką ceną.
http://images33.fotosik.pl/285/85ae20b7cc01c561.jpg
Nokia 1508 jest maksymalnie uproszczonym telefonem, za pomocą którego można właściwie tylko prowadzić rozmowy i wysyłać oraz odbierać wiadomości tekstowe na kolorowym wyświetlaczu o wymiarach 128 x 128 pikseli. Wśród dostępnych akcesoriów znajdują się także: kalkulator, budzik, przelicznik walut oraz radio FM. Telefon umożliwia ponadto prowadzenie rozmów w trybie głośnomówiącym. Pamięć komórki jest wystarczająca do pomieszczenia 500 wpisów w książce telefonicznej oraz 400 wiadomości tekstowych.
http://images30.fotosik.pl/229/af19c2130fa39ee0.jpg
Nokia 1508 w sklepach pojawi się prawdopodobnie w trzecim kwartale tego roku. Dokładna cena urządzenia jest jeszcze nieznana, ale jest pewne, że nie będzie ono kosztowne.

(ź) 4Press


  Da sie tak koRZystać ;) musisz posiadać kabel przez który podłączysz tel do komputera. Kabel z jednej strony jest zakończony złączem RS-232, na drugim końcu ma złącze odpowiednie dla danego telefonu komórkowego. Fizyczne połączenie komputera i telefonu nie zapewnia oczywiściedostępu do Internetu. Niezbędnym elementem jest oprogramowanie doobsługi transmisji danych dla konkretnego modelu telefonu komórkowego.Odpowiednie sterowniki są dostarczane przez producentów telefonów. Wrazz nowszymi aparatami są one dystrybuowane na płytach CD z innymiaplikacjami umożliwiającymi np. obsługę wiadomości SMS, back-up danych(książka telefoniczna, inne wpisy) czy komponowanie i wgrywanie nowychdzwonków do telefonu.

1) łączymy telefon i komputer odpowiednim kablem;
2) instalujemydostarczone przez producenta oprogramowanie;
3) konfigurujemypołączenie dial-up

Komórkowy modem jest widziany w systemie Windows jako tradycyjny modemzewnętrzny (Panel sterowania>Modemy>Ogólne), a w takich modelachrzadko występują problemy instalacyjne.(a wiec nie powinienes miec problemow)

Jesli potrzebujesz cos wiecej to poczytaj artykuly w inernecie, jest ich pelno :)

Teraz psy mają własne telefony komórkowe

Kup pupilowi telefon(fot. AFP)


Psy pod Wawelem zaczynają nosić telefony komórkowe. Ich właściciele przywożą im te cacuszka z Ameryki i Kanady. Niewielkie urządzenie przypinane do obroży umożliwia kontakt ze zwierzakiem o każdej porze dnia, pozwala też na szybkie namierzenie psiny, gdy ta się zgubi. Każdy aparat ma własny numer i książkę telefoniczną z numerami telefonów wszystkich domowników. Jest wyposażony w GPS, który działa jak antena. Psi telefon wymyśliła kanadyjska firma PetsMobility, by właściciele czworonogów mogli mieć kontakt z pupilem, gdy nie ma ich na przykład w domu.
http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.ht...5&ticaid=15572

Sony zdobył iF Design Awards 2007
  iF Awards to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów w branży wzornictwa przemysłowego, którego tradycja ma już ponad pół wieku.

Radioodtwarzacz MEX-BT5000 ułatwia bezpieczną jazdę osobom, które spędzają w samochodzie dużo czasu. Jest pierwszym radioodtwarzaczem firmy Sony wyposażonym w technologię bezprzewodową Bluetooth®. Urządzenie to może się bezprzewodowo komunikować z telefonem komórkowym Bluetooth®, a dzięki wbudowanemu mikrofonowi spełnia rolę samochodowego zestawu głośnomówiącego i pozwala prowadzić rozmowy bez angażowania uwagi kierowcy. Po połączeniu z telefonem lub odtwarzaczem muzyki zgodnym z profilem Bluetooth® A2DP umożliwia ponadto odtwarzanie przesyłanej z nich muzyki przez głośniki samochodu. Model BT5000 jest wyposażony w czytelny wyświetlacz fluorescencyjny, na którym można przeglądać między innymi zawartość książki telefonicznej.
http://www.nowetrendy.pl/admin/html/...BT5000%201.jpg
http://www.nowetrendy.pl/admin/html/...BT5000%202.jpg

Ale nie oleją nr. telefonu . gdzie kolwiek by był zapisany , nawet na głupim skrawku papieru o informacji że to jest najbliższa rodzina. Z tego co wiem w niektórych przypadkach biorą telefon komórkowy i jada po książce telefonicznej aby zadzwonic do rodziny itd.


"Życie Warszawy": Po tragicznym wypadku pielgrzymów we Francji lekarze apelują, żeby do telefonów komórkowych, oprócz numerów do najbliższych osób, wpisywać też grupę krwi. W razie wypadku ta informacja może ocalić nam życie.
Nagły wypadek może przytrafić się każdemu. Po przewiezieniu do szpitala liczą się cenne sekundy. Uciekają, kiedy lekarze próbują skontaktować się z rodziną ofiary, aby uzyskać niezbędne informacje związane np. ze stanem zdrowia. - Niemal codziennie mamy pacjentów, którzy trafiają do nas w ciężkim stanie. Natychmiast musimy ustalić, np. jakie choroby przeszli oraz jakie leki przyjmują. Wtedy potrzebujemy szybko skontaktować się np. rodziną pacjenta. Niestety, nie zawsze wiemy, do kogo zadzwonić, bo w telefonie komórkowym nie ma numerów do najbliższych - przyznaje Grzegorz Michalak, ordynator oddziału ratunkowego w Szpitalu Bielańskim.

Ofiary wypadków często nie mają przy sobie dokumentów, a więc nie wiadomo, z kim się skontaktować. Natomiast większość osób ma przy sobie telefon komórkowy. Ale jest jeszcze jeden problem: w książce telefonicznej aparatu często widnieje kilkaset pozycji. Stąd pomysł prostych, czytelnych haseł. Numery do najbliższych najlepiej mieć zapisane pod hasłami "mama", "tata", "brat". W książce telefonicznej, np. pod nazwą "krew", wpisać swoją grupę - dodają lekarze. Włoscy ratownicy wpadli na pomysł, aby w telefonach wpisywać uniwersalny kod i przy nim numer osoby, z którą można kontaktować się np. w razie wypadku. Zaproponowali wpis ICE - od angielskiego skrótu In Case of Emergency (w nagłym wypadku). Gdyby ktoś chciał umieścić więcej osób w swoim telefonie, mógłby je oznaczyć w następujący sposób: ICE1, ICE2, ICE3. - To świetne rozwiązanie, w dodatku nic nie kosztuje. Na pewno dzięki temu moglibyśmy szybciej skontaktować się z bliskimi pacjentów, którzy trafili do nas w ciężkim stanie - mówi "Życiu Warszawy" doktor Michalak.
źródło


  Irokez napisał(a):

> Witam.
>
> Szukam telefonu dla osoby starszej która ma trudności ruchowe.
> Idealnie wyglądała by Era z przystawką Sagem RL300 ale jest domowa i
wymaga
> posiadania również abonamentu komórkowego, poza tym to chyba nie do
zdobycia
> w salonie te Sagemy no i w sumie większość połaczeń będzie na komórki ery
> więc lepiej wypada abo na normalny telefon komórkowy.
>
> Era ma telefon stacjonarny ERA cośtam "z tapetą" w formie obrazka pod
> ekranem, ale już na zdjęciach to strasznie badziewnie wygląda.
> Znalazłem za to w ofercie Sagem myH10-L.
> Ma może ktos do tego instrukcję? A może uzywa?
> Mam pare pytań
> - czy książka telefoniczna jest prosto dostepna, tak jak w zwykłych
> telefonach DECT, czyli wciskam guziczek i jest wszystko, bez kopania po
> menu, przyciski góra/dół, wciskam słuchawkę i dzwoni?
> - czy jest możliwość skróconego wybierania - wciskam np 2 i przytrzymuje i
> dzwoni?
> - jak długo działają baterie? pisze o 120 godzinach czuwania ale ile
> realnie, i znalazłem gdzieś wypowiedź, że po rozładowaniu musi sie prawie
> godzine ładować aby dała się włączyć.
>
> Nie znalazłem kompletnie nic co byłoby konkurencją dla tego telefonu :(
> czyli klon np Gigaseta 3000 ale na karty SIM.
> Jaboltron odpada, musi być mobilny.
>
> Pozdrawiam.
>
>
Era Domowa nie wiąże się z koniecznością posiadania aktywnego numeru
komórkowego. Numer taki jest bezpłatnie zawieszany w momencie aktywacji
usługi Era Domowa - tak więc płacisz tylko abonament za numer stacjonarny.

Ów Sagem, który bierzesz pod uwagę, jest już raczej nie do zdobycia w
punktach Ery. Obecnie dobrze się sprzedaje telefon Era ED20, który
gabarytami przypomina Sagema, jest prosty w obsłudze, bateria max 3-4 dni.
Cena 1 zł przy umowie trzyletniej.

--
Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> http://www.gazeta.pl/usenet/

Specyfikacje:

Mozliwość pobierania gier, nieograniczony wybór dźwięków, a jednym z akcesoriów jest gustowne radio o zakresie FM. T310 to atrakcyjny telefon z kolorowym wyświetlaczem, grami, polifonicznymi dźwiękami oraz bogatą selekcją obrazków i tapet, dzięki którym twój telefon będzie jeszcze ciekawszy. Użytkownicy telefonu T310 znajdą wiele darmowych narzędzi oraz tysiące ciekawych plików do pobrania online.Funkcje

-Budzik z funkcją "snooze"
-Pamięć zakładek (pamięc URL)
-Kalkulator
-Filtr połączeń przychodzących
-Czas i koszt rozmów
-Usługa obsługi wizytówek
-Identyfikacja rozmówcy (CLOP)
-Zegar
-Port podczerwieni
-Dżojstik
-Blokada klawiatury
-Czatowanie przy użyciu telefonu komórkowego
-Obrazkowa książka telefoniczna
-Polifoniczne sygnały dzwonka
-Profile
-Wygaszacz ekranu
-Skrót do spisów telefonów
-Kopiowanie karty SIM
-Zabezpieczenie karty SIM
-Szybkie wybieranie
-Stoper
-Minutnik
-Alarm wibracyjny
-AMR
-Automatyczne dostosowanie strefy czasowej
-Możliwość dołączenia aparatu fotograficznego
-Data
-E-OTD (Rozszerzone rozróżnienie stref czasowych)
-Przeglądanie obrazów
-Kompozytor melodii
-Status pamięci
-Moje obrazy
-Przycisk opcji
-OTA
-Blokada telefonu
-Auto redial
-Moje skróty
-Wyświetlacz w trybie czuwania /Oszczędnośc mocy
-Menu Statusu
-Uchwyt do paska
-Tła
-Powitanie użytkownika
-Klawisz poczty głosowej
-Notatnik głosowy/dyktafon
-32‑głosowy dźwięk polifoniczny
-Boczne przyciski regulacji głośności
-Budzik
-Długa wiadomość SMS (wiadomość tekstowa)
-Edytor obrazów
-E‑mail
-GPRS
-Galeria obrazów
-Gotowy do podłączenia aparatu fotograficznego
-Gry standardowe
-Kalendarz
-Kalendarz wydarzeń
-Kolorowy wyświetlacz LCD
-Kolorowy wyświetlacz LCD, 256 kolorów
-Kontakty
-Książka telefoniczna
-Lista połączeń
-Materiały dostępne online
-Obraz tapety
-Obsługa połączenia za pomocą kabla RS232
-Pobieranie gier
-Pokrywy Style-Up™
-Ponowne wybieranie
-Prezentacje podczas włączania i wyłączania
-Przewidywanie wprowadzanego tekstu
-Pulpit z 9 ikonami
-Rejestrator dźwięku
-Skróty menu
-Szablony MMS
-Szybka transmisja danych w trybie High Speed Data
-Szybkie wybieranie numerów
-Szyfrowanie WTLS
-Tryb uśpienia
-Ustawienia OTA
-Wiadomości EMS (Enhanced Messaging)
-Wiadomości multimedialne MMS (Multimedia Messaging)
-Wiadomości tekstowe SMS (Text Messaging)
-Widok stanu
-Wyświetlacz podświetlany
-Wyświetlacz wizjera
-Wyświetlanie motywówFunkcje Sieciowe

-Pamięć kodów
-Protokół WAP 1.2.1
-Wymiana wizytówek
-Blokada połączeń
-Przekierowanie połączeń
-Połączenia oczekujące
-Przekazywanie rozmów
-Identyfikacja rozmówcy (CLI)
-Zamknięta grupa użytkowników (CUG)
-Połączenia konferencyjne
-CSD - Transmisja danych w sieci GSM
-Skrócone wybieranie (FDN)
-GPRS
-HSCSD
-Wymiana sygnału
-SIM Application Toolkit
-Dwa numery

[fade]Sieć:

GSM 1900
GSM 1800
GSM 900

Dostępne kolory:

-Gorące słońce
-Niebieski
-Dyskotekowy różowy

Plusy

-Nic specjalnego...
-Rozdzielczość zdjęć robione z aparatu fotograficznego 640x480
-Masywna obudowa (mojej kobiecie spadla kilkanascie razy na podloge,
raz nawet cała obudowasie rozwalila , lecz telefon żył nadal)

Minusy
-Kłopoty z ilościa miejsca
-Częste awarie z baterią
-Szwankujacy soft
-Często się zacina
-Wyświelacz tylko 256 kolorów
-Bateria słabo trzyma

Reasumując tej komóreczki T310 nie można zacząć mówić o porównywaniu jej do T610! Mozna by powiedzieć, iż T310 odbiega od T610 wszystkimi funkcjami opróc jednej! Rozdzielczością robinych zdjęć, przypomne w 640x480, a T610 288x352. Nie moge właśnie tego zrozumieć, dlaczego w T610 nie zastosowano wiekszej rozdzielczości...
Pozdrawiam


Powyzsze informacje zostały zaczerpniete ze stron poświeconych komórkom firmy Sony EricssonSitedesign by AltusUmbrae.